Biedrība “Cerība bērniem” ir izveidojusi trīs dienas centrus bērniem trīs Latvijas pilsētās, kā arī ģimeņu atbalsta centru Rīgā.

Latvijā ir pārāk daudz tādu bērnu, kas dzīvo nabadzībā, un tādu, pret kuriem ģimenē izturas nevērīgi un/vai kuri pakļauti vardarbībai. Gan komunisma sistēmas sabrukums, gan ekonomikas krīze ir saasinājuši arī alkoholisma un citu atkarību problēmas ģimenēs, un daudzi vecāki, noguruši ikdienas izdzīvošanas cīņā, vairs nerūpējas par saviem bērniem un viņu vajadzībām, tādējādi lielā mērā pakļaujot viņus riskam. Reizēm notiek pat ļaunāk – vecāki kļūst vardarbīgi pret saviem bērniem.

 

 

Mīlestība un drošība

Mūsu dienas centri sniedz palīdzību un patvērumu riskam pakļautiem bērniem, nodrošinot drošu un draudzīgu vidi, kur viņi pēc skolas var rast sev otrās mājas un saņemt visu nepieciešamu atbalstu emocionālai un fiziskai attīstībai. Mēs palīdzam aizsargāt bērnus, mācām viņiem pašiem aizsargāt sevi un iedrošinām uzlabot gan sekmes, gan uzvedību, taču vienlaikus rūpējamies par to, lai bērniem būtu iespēja arī atpūsties un priecāties par dzīvi, redzēt un darīt lietas, ko viņi parasti nevarētu darīt un redzēt. Mēs cenšamies panākt, lai bērni justos īpaši un mīlēti, rūpējamies par viņu emocionālajām un garīgajām vajadzībām, ieklausāmies viņu priekos un bēdās, kopā ar viņiem lūdzam un lasām Bībeles stāstus.

Dienas centrs nodrošināja visas mūsu pamatvajadzības, bet svarīgākais ir tas, ka tā bija vieta, kur mēs varējām atpūsties.
— Angelika, Rīgā
The new dining area in Karosta

Ēdiens un apģērbs

Daži bērni pirmo reizi dienā paēd tikai tad, kad ierodas mūsu dienas centrā. Mēs nodrošinām katram dienas centra bērnam vismaz vienu bezmaksas ēdienreizi. Bērniem, kam mājās netiek nodrošinātas regulāras maltītes un kas nereti ēd vienatnē, ir ļoti dziedinošs jau pats fakts, ka viņi var apsēsties pie galda kopā ar draugiem un centra darbiniekiem un kopīgi paēst kā viena liela ģimene.

Visiem mūsu bērniem ir nepieciešama palīdzība piemērota apģērba nodrošināšanai, jo īpaši ziemā, kad temperatūra bieži pazeminās līdz -20C vai pat zemāk, tāpēc mēs regulāri apgādājam bērnus ar kurpēm un zābakiem, labu apģērbu skolai, siltām ziemas jakām, cimdiem un daudzām citam drēbēm.

 

Izaugsme

 Bērnam, kam ir slikti sadzīves apstākļi, parasti ir grūti apgūt skolā mācīto un izpildīt mājasdarbus, un izglītošanās nereti kļūst par ārkārtīgi negatīvu pieredzi. Centra darbinieki gādā par to, lai bērniem būtu pieejami visi nepieciešamie materiāli un vajadzīgais apģērbs skolai, katru dienu palīdz bērniem veikt mājasdarbus un regulāri sazinās ar skolotājiem.

 

Dažiem bērniem centriņš ir otrās mājas, bet dažiem tās ir pirmās un vienīgās. Ir bērni, kas savās ģimenēs neredz neko labu, un “Cerība bērniem” pirmo reizi sniedz viņiem īstas mājas sajūtu.
— Žeņa, Rīga

Svētki, atpūta un ekskursijas

 Mūsu bērniem bieži pietrūkst vienkāršas atpūtas un jautrības, jo viņiem vienmēr ir problēmas mājās. Lai iemācītu bērniem atpūsties veselīgi un dotu iespēju redzēt jaunas, interesantas un brīnišķīgas vietas savā apkārtnē un Latvijā, dienas centru darbinieki velta daudz laika un enerģijas tam, lai organizētu bērniem svētkus un ekskursijas.

Tomēr visvairāk bērniem patīk tie brīži, kad viņi var sajusties ļoti īpaši, – dzimšanas diena un Ziemassvētki. Vairumam tās ir vienīgās svinības, kas tiek rīkotas viņiem par godu, un vienīgā saņemtā dāvana.

 

Dienas centru galerija